Rządowe programy wsparcia

przyjaznakwatera.pl

Dobrze wiemy, że kupno własnego mieszkania stanowi poważne wyzwanie finansowe, a także spore obciążenie. Jeśli bierzemy kredyt, a zwykle tak właśnie jest, każdego miesiąca musimy spłacać ratę.

Czasami jest ona na tyle wysoka, że pochłania znaczną część domowego budżetu, a przecież należy jeszcze kupić niezbędne produkty, opłacić rachunki, skorzystać z usług. Im więcej domowników pod dachem, tym portfel szybciej staje się chudszy.

Czy można sobie jakoś w tej sytuacji ulżyć? Pewną szansą są rządowe programy ekonomiczne. W wielu krajach władze decydują się na to, aby dopłacać do kredytów jakie są zaciągane przez obywateli w bankach.

Poszczególne banki partycypują w programie i oferują kredyt powiązany z danym programem wsparcia. W Polsce przykładem takich rozwiązań są „Rodzina na swoim” oraz „Mieszkanie dla młodych”.

Z reguły takie rozwiązania systemowe są adresowane do młodych rodzin, które chcą uzyskać spłatę na preferencyjnych warunkach. Państwo dopłaca z budżetu do rat kredytu, dzięki czemu miesięczna kwota spłaty może spaść nawet o kilkaset złotych.

Jandach inwestuje w domy Dąbrówka w pobliżu Poznania aranżacja wnętrz olsztyn