Nowe czy z rynku wtórnego?

Inwestycja szamotuły mieszkania na sprzedaż w okolicy Poznania

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jedno z nich dotyczy tego, czy zakupiony przez nas lokal ma pochodzić z rynku pierwotnego czy może wtórnego. Ten pierwszy tyczy się mieszkań nowych, których mamy być pierwszymi właścicielami.

Drugi natomiast oznacza mieszkania, które miały przynajmniej jednego właściciela, choć wcale nie muszą to być lokale stare. Często minęło zaledwie kilka lat od oddania ich do użytku. Status mieszkania może mieć wpływ na jego cenę.

Przyjęło się sądzić, że mieszkania z rynku pierwotnego są zawsze droższe od tych z rynku wtórnego – pod warunkiem, że porównujemy lokale powiązane tymi samymi kryteriami. Jednak nie zawsze tak jest. Na cenę ma bowiem wpływ również standard wykończenia, detale lokalizacji i kilka innych czynników.

Może się więc okazać, że pięknie urządzone lokum mające za sobą co najmniej jednego właściciela będzie kosztować więcej niż to, które dopiero co wyszło spod reki dewelopera. Nie ma tu złotej zasady.

Mieszkania z ogródkiem w Poznaniu http://jandach-poznan.pl/mieszkania-z-ogrodkiem MDM