Lokale komunalne – życiowa konieczność

Co mają zrobić ludzie, których nie stać na własne mieszkanie lub tacy, którzy nie odziedziczyli go po żadnym z członków rodziny? Ich pole manewru jest poważnie ograniczone, a jedyną rozsądną szansą wydaje się skorzystanie z oferty lokali komunalnych. Są to mieszkania znajdujące się w puli lokalnego samorządu, które są rozdysponowane pomiędzy osoby zgłaszające potrzebę skorzystania z nich.

Są rodziny, które przez wiele lat funkcjonują w takich obiektach i są z nich zadowolone. Nie są to jednak mieszkania własnościowe.

Często jednak podmioty odpowiedzialne za gospodarkę lokalami w danym mieście lub gminie decydują się na ich sprzedaż dotychczasowym lokatorom – zwykle po bardzo preferencyjnej cenie. Jeśli kogoś na to stać, może przy niedużym nakładzie kosztów stać się posiadaczem takiego mieszkania.

Najłatwiej o to w większych miejscowościach, które zwykle mają dość duże zasoby lokali komunalnych. Warto mieć na uwadze fakt, że często są w nich umieszczani lokatorzy problemowi, na przykład z rodzin patologicznych.

Najczęściej tanie mieszkania znajdują się daleko od centrum miasta http://www.rafaprojekt.pl/